Bydgoszcz JUG – meetup #8

meetup6Head

Ósme spotkanie bydgoskiego Java User Group miało miejsce 18 Maja 2017 o godzinie 18:00 i zjawiło się na nim około 50 miłośniczek i miłośników JAVA’y i… Kotlina!

Dziękujemy wszystkim za przybycie!

W trakcie ósmego spotkania Bydgoszcz JUG odbyły się 2 prelekcje:

Sebastina Łaskawiec – Co się stało z moją kasą, czyli jak zbudować system antyfraudowy?

Czy nie ciekawi Was, co się dzieje po naciśnięciu przycisku “płacę” w Waszym ulubionym sklepie internetowym? Do czego służą “blokady” na kartach kredytowych? I w jaki sposób organizacje płatnicze wykrywają “nieuprawnione” użycie karty? Już na naszym najbliższym spotkaniu rozwiejemy te i kilka innych tajemnic, a także pokażę Wam prosty sposób na zbudowanie fragmentu systemu płatniczego w oparciu o projekty Infinispan, Spring Boot oraz OpenShift. Podczas prezentacji zanurzymy się w otchłani klastrów, skalowania aplikacji i zobaczymy, co słychać w chmurze. A wszystko, aby wytropić fałszerzy!

 Maciej Niedbalski – Wprowadzenie do Akka (in Java)

Prezentacja jest ogólnym wprowadzeniem do systemów aktorowych oraz wstępem do programowania z użyciem frameworku Akka. Skierowana jest głównie do osób, które z systemami aktorowymi oraz frameworkiem Akka nie miały wcześniej styczności. W czasie prezentacji opowiem czym charakteryzuje się model aktorowy, czym różni się od klasycznego podejścia, jak można go użyć w praktyce oraz dlaczego warto zwrócić na niego uwagę.

Uczestnicy spotkania mogli zdobyć upominki- licencje na IDEA IntelliJ (JetBrains), koszulki (RedHat) oraz książki (Nokia) cieszyły każdego wybrańca fortuny.

Po spotkaniu odbyło sie after-party, na którym doszło do zacieśniania więzi wśród lokalnych JAVA’wców oraz kilku ciekawych rozmów na tematy technologiczne.

Cały zespół Bydgoszcz JUG zaprasza na meetup #9 już 8 Czerwca.

RedHatJetBrainsnokia