Bydgoszcz JUG – meetup #24

Dwudzieste czwarte spotkanie bydgoskiego Java User Group miało miejsce 10 Stycznia 2019 o godzinie 18:00 i zjawiło się na nim około 80 miłośniczek i miłośników JAVA’y! Dzięki uprzejmości firmy RoboProject gościliśmy również najmłodsze pokolenie adeptów programowania i robotyki.

Dziękujemy wszystkim za przybycie!

W trakcie dwudziestego trzeciego spotkania Bydgoszcz JUG odbyły się dwie prelekcje:

Jakub Kluczewski – “Google App Engine – Java w chmurze”

“Stworzenie aplikacji działającej w chmurze to często gąszcz maszyn wirtualnych i konfiguracji ich skalowania. Alternatywą jest podejście Platform as a Service, w którym skupiamy się na pisaniu kodu, a nie na utrzymywaniu środowiska. Jedną z tego typu usług jest Google App Engine. Przyjrzymy się narzędziom jakie dostarcza ta platforma, zobaczymy API i biblioteki w jakie możemy uzbroić nasz kod w Javie i dowiemy się jak wygląda typowa architektura takiej aplikacji. Pozwoli nam to odpowiedzieć sobie na pytanie w jakich sytuacjach ta technologia jest dobrym rozwiązaniem, a do czego kompletnie się nie nadaje.”

Agata Sobek – “Ja chce kodować! – Jak oszczędzamy czas dzięki spotkaniom Scrum’owym”

“Prelekcja o tym, co składa się na dobre (nie mówię o planningu!) zaplanowanie sprintu i jak korzystać ze spotkań, by praca zespołu była najefektywniejsza. Pokazuje, jak ważnym elementem każdego sprintu są spotkania, jaka jest ich rola i co pozwalają osiągnąć. No i najważniejsze, pokazuje jak rozkładają się odpowiedzialności i komu służą poszczególne spotkania.”

Uczestnicy spotkania mogli zdobyć upominki – licencje na IDEA IntelliJ (JetBrains), i książki (Mobica) cieszyły każdego szczęśliwca.

Po spotkaniu odbyło sie after-party, na którym doszło do kolejnej integracji lokalnego środowiska JAVA’wców 😉

Cały zespół Bydgoszcz JUG zaprasza na meetup #25 już 21 Lutego 2019.

MobicaJetBrains