Bydgoszcz JUG – meetup #23

Dwudzieste trzecie spotkanie bydgoskiego Java User Group miało miejsce 13 Grudnia 2018 o godzinie 18:00 i zjawiło się na nim około 80 miłośniczek i miłośników JAVA’y! To spotkanie było pierwszym z cyklu JUG Light – skierowanego głównie do studentów i młodych adeptów programowania.

Dziękujemy wszystkim za przybycie!

W trakcie dwudziestego trzeciego spotkania Bydgoszcz JUG odbyły się trzy prelekcje:

 Jacek Lisiński – “The Good, the Bad and the Ugly parts of Java”

“Jacek postara się podzielić z Wami swoimi przemyśleniami na temat tego, co twórcom Javy się udało, a co nie do końca. Będzie to subiektywna opinia programisty z doświadczeniem w wielu technologiach. Dodatkowo otrzymacie kilka wskazówek jak poradzić sobie z niektórymi niedoskonałościami tego popularnego języka.”

 Dmytro Firago – “Java – biblioteki, których nie możesz przegapić”

“W codziennej pracy programista spędza tylko 20% czasu na pisaniu kodu, ale nie zawsze ten czas jest wykorzystywany efektywnie. Powszechnie spotykany scenariusz – komunikacja pomiędzy serwisami, prawie zawsze obarczony jest pisaniem boilerplate kodu. Utworzenie kolejnego klienta HTTP, zaimplementowanie mechanizmów ponawiania oraz przetestowanie tego nieraz zajmuje więcej czasu, niż dodanie faktycznej wartości biznesowej. Natomiast większość tych zadań wcale nie wymaga dużego wysiłku – wystarczy użyć odpowiednich narzędzi. W tej prezentacji przedstawionych zostanie kilka takich narzędzi wraz z ich możliwościami.”

 Paweł Woźniak – “From Java 8 to Java 11”

“Świat Javy w przeciągu ostatnich lat był relatywnie spokojny i monotonny. Pojawiały się co prawda od czasu do czasu zmiany, nowości… Wtedy nagle pojawiła się Java 8, później wersja 9, 10, 11. Natomiast za niecałe cztery miesiące będziemy mogli cieszyć się Javą 12… Tak… “dwunastką”. W mojej prezentacji postaram się zawrzeć najważniejsze zmiany jakie zaszły od Javy ósemki do jedenastki. Jeśli korzystasz z Oracle Java 8, albo nawet gorzej 9tki lub 10tki – to szykuj się na upgrade”

Uczestnicy spotkania mogli zdobyć upominki – licencje na IDEA IntelliJ (JetBrains), i książki (Mobica) cieszyły każdego szczęśliwca.

Po spotkaniu odbyło sie after-party, na którym doszło do kolejnej integracji lokalnego środowiska JAVA’wców 😉

Cały zespół Bydgoszcz JUG zaprasza na meetup #24 już 10 Stycznia 2019.

 

                               MobicaJetBrains