Bydgoszcz JUG – meetup #22

Dwudzieste drugie spotkanie bydgoskiego Java User Group miało miejsce 15  Listopada 2018 o godzinie 18:00 i zjawiło się na nim około 50 miłośniczek i miłośników JAVA’y!

Dziękujemy wszystkim za przybycie!

W trakcie dwudziestego drugiegospotkania Bydgoszcz JUG tradycyjnie odbyły się dwie prelekcje:

Krystian Panek – “Prawdopodobnie najlepszy plugin system na świecie – OSGi”

“Czy znacie OSGi? Pewnie nie – a jeśli tak, to wiecie, że ma niemały próg wejścia. Zautomatyzowany szybki setup, live coding, migracja aplikacji z jednego serwera na inny… Pokażę Wam jakie to proste i jak wielkie korzyści przynosi trzymanie w jednym miejscu aplikacji, bazy danych i assetów. Poznajcie alternatywę dla Spring’a, która może okazać się pomocna do stawiania aplikacji na freelance.”

Krzysztof Kaczmarek – “Clojure oczami programisty Java – 4 lata później”

“Dowiedz się dlaczego Clojure zachwycił wujka Boba. Dlaczego korzystają z niego giganci tacy jak Netflix, Walmart, Daily Mail, a wg 10-tej zasady Greenspun’a prawdopodobnie już w nim piszesz. Przy okazji poruszymy co można wynieść z pracy z językiem funkcyjnym do codziennej praktyki – kiedy warto się go uczyć? Czy sprawi że będziesz lepszym programistą?”

Uczestnicy spotkania mogli zdobyć upominki – licencje na IDEA IntelliJ (JetBrains), i książki (Mobica) cieszyły każdego szczęśliwca.

Po spotkaniu odbyło sie after-party, na którym doszło do kolejnej integracji lokalnego środowiska JAVA’wców 😉

Cały zespół Bydgoszcz JUG zaprasza na meetup #23 już 13 Grudnia 2018.

Mobica JetBrains