Bydgoszcz JUG – meetup #21

Dwudzieste pierwsze spotkanie bydgoskiego Java User Group miało miejsce 25 Października 2018 o godzinie 18:00 i zjawiło się na nim około 40 miłośniczek i miłośników JAVA’y!

Dziękujemy wszystkim za przybycie!

W trakcie dwudziestego pierwszego spotkania Bydgoszcz JUG tradycyjnie odbyły się dwie prelekcje:

  Jacek Modrakowski – “Wprowadzenie do Akka Actors w Scali”     

“Chciałbym Wam przedstawić model aktorów jako podejście do pisania współbieżnych programów bez zaprzątania sobie głowy synchronizacją czy współdzieleniem pamięci między wątkami. Podczas prezentacji będę używał języka Scala oraz Akka Actors Scala SDK. Zobaczycie w jak szybki i zwięzły sposób można pisać rozwiązania współbieżne i jakie dodatkowe benefity dostajemy out of the box.”

   Paweł Kmiecik – “Czy warto zostać trenerem programowania i dlaczego tak”

“Ostatnimi czasy prywatne szkoły programowania rosną jak grzyby po deszczu. Na przeróżnych forach i grupach tematycznych można znaleźć pytania: czy warto rozpocząć naukę w takiej szkole? Temat kontrowersyjny – spotyka się z różnymi opiniami, wzbudza często wiele emocji. Chciałbym jednak poruszyć ten temat od drugiej strony – co daje programiście poświęcanie wolnego czasu na naukę innych, najczęściej nie mających nic wspólnego ze światem IT, osób? Z jakimi wyzwaniami wiąże się rozpoczęcie przygody z uczeniem programowania? Czy każdy się do tego nadaje? Jakie kompetencje można dzięki temu rozwinąć? Opowiem o tym, co zyskasz, a co stracisz, stając się trenerem programowania.”

Uczestnicy spotkania mogli zdobyć upominki – licencje na IDEA IntelliJ (JetBrains), i książki (Mobica) cieszyły każdego szczęśliwca.

Po spotkaniu odbyło sie after-party, na którym doszło do kolejnej integracji lokalnego środowiska JAVA’wców 😉

Cały zespół Bydgoszcz JUG zaprasza na meetup #22 już 15 Listopada 2018.

Mobica  JetBrains