Bydgoszcz JUG – meetup #25

Dwudzieste piąte spotkanie bydgoskiego Java User Group miało miejsce 21 Lutego 2019 o godzinie 18:00 i zjawiło się na nim około 86 miłośniczek i miłośników JAVA’y!

Dziękujemy wszystkim za przybycie!

W trakcie dwudziestego piątego spotkania Bydgoszcz JUG odbyły się dwie prelekcje:

Tomasz Fidecki
Paweł Sławacki – “Blockchain: co musisz wiedzieć zanim zaczniesz?”

“W trakcie prezentacji przedstawimy elementy składowe ekosystemu blockchainowego. Zaprezentujemy aspekty biznesowe, społeczne oraz techniczne. Opowiemy o rodzajach blockchainów i ich dojrzałości, co bezpośrednio przekłada się na możliwości pracy z tą technologią.”

 Łukasz Wachowicz – “Hands on AWS Lambda”

“AWS Lambda z roku na rok staje się coraz ciekawszym uzupełnieniem narzędzi dostępnych w chmurze AWS. Zespoły wykorzystujące chmurę AWS już teraz powinny być świadome kiedy i jak efektywnie wykorzystać to narzędzie. W czasie prezentacji pokażę przykładowe zastosowanie AWS Lambda do rozwiązania realnego problemu w projekcie (będzie demo!). Omówię też najważniejsze aspekty, których świadomość może wpłynąć na kształtowanie architektury systemu wykorzystującego AWS Lambda.”

Uczestnicy spotkania mogli zdobyć upominki – licencje na IDEA IntelliJ (JetBrains), książki (Mobica) cieszyły każdego szczęśliwca.

Po spotkaniu odbyło sie after-party, na którym doszło do kolejnej integracji lokalnego środowiska JAVA’wców 😉

Cały zespół Bydgoszcz JUG zaprasza na meetup #26 już 7 Marca 2019.

Mobica JetBrains