Bydgoszcz JUG – meetup #7

meetup6Head

Siódme spotkanie bydgoskiego Java User Group miało miejsce 20 Kwietnia 2017 o godzinie 18:00 i zjawiło się na nim około 75 miłośniczek i miłośników JAVA’y i… Kotlina!

Dziękujemy wszystkim za przybycie!

W trakcie siódmego spotkania Bydgoszcz JUG odbyły się 2 prelekcje:

Jakub Nabrdalik – Conways’s revenge

Jakub w swojej prezentacji starał się uświadomić nam dev’om jak wiele czynników wpływa na wybór określonych technologi w projekcie. Dowiedzieliśmy się rownież o dwóch typach postrzegania projektów przez menadżerów: “UK” i “Skandynawskim”. Poznaliśmy również pare trików jak możemy wpłynąć na kluczowe decyzje podejmowane w naszych projektach oraz jak wybierać technologie które będą najlepsze w danym otoczeniu.


Grzegorz Dyrda – Introduction to Kotlin

Grzegorz w swojej prezentacji pokazał największe zalety języka programowania, jakim jest Kotlin. Zobaczyliśmy wiele eleganckich rozwiązań największych problemów Javy, czy mnóstwo funkcji, których w Javie doczekamy się może za kilka lat

Tradycyjnie już wręczyliśmy wejściówki na warsztaty z Androida które poprowadzi Jacek Modrakowski (Mobica) oraz upominki – licencje na IDEA IntelliJ (JetBrains) oraz książki (Mobica, Nokia) cieszyły każdego wybrańca fortuny.

Po spotkaniu odbyło sie after-party, na którym doszło do zacieśniania więzi wśród lokalnych JAVA’wców oraz kilku ciekawych rozmów na tematy technologiczne.

Cały zespół Bydgoszcz JUG zaprasza na meetup #8 już 18 Maja.

MobicaJetBrainsnokia