Bydgoszcz JUG – meetup #10

Dziesiąte spotkanie bydgoskiego Java User Group miało miejsce 14 Września  2017 o godzinie 18:00 i w nowym miejscu czyli bibliotece UKW przy ulicy K. Szymanowskiego 3. Zjawiło się na nim około 100 miłośniczek i miłośników JAVA’y!

Dziękujemy wszystkim za przybycie!

W trakcie dziesiątego spotkania Bydgoszcz JUG odbyły się (jak zawsze) 2 prelekcje:

 Grzegorz Dyrda – Introduction to Functional-Reactive Programming

Jesteś ciekaw czym jest FRP? Ciągle słyszysz o RX, ale nie wiesz co to? Grzegorz zabrał nas w podróż do magicznego świata programowania funkcyjno-reaktywnego! Pełnego potworów (flatMap), zasadzek (hot vs cold), i labiryntów (zip, merge, combineLatest). Temat nie jest prosty, ale nie jest też niemożliwy do ogarnięcia. Grzegorz skupił się na praktycznych zastosowaniach tego paradygmatu. Na czym polega, i co nam daje.

  Łukasz Sawicki – Why? + Impact Mapping – czyli jak uciekliśmy spod topora niezrozumiałych wymagań nowego projektu

Jedną z podstawowych cech kilkuletniego przedstawiciela homo-sapiens jest to, że zadaje on nieograniczoną liczbę pytań takich jak: “czemu?’, “dlaczego?”, “po co?”, “kto?”, “jak?”. W swojej prezentacji Łukasz wrócił do korzeni, przypomniał o jednym z podstawowych pytań z dzieciństwa i opowiedział o tym jak udało się jego zespołowi zaoszczędzić wiele nerwów, siwych włosów i nieprzespanych nocy w obliczu nowych wymagań biznesowych do spełnienia w krótkim terminie.

Dzięki firmie Mobica mogliśmy porozmawiac, podzielić się wrażeniami czy po prostu poplotkować przy kawie, pysznych kanapkach i ciastkach – jeszcze raz dziękujemy.

Uczestnicy spotkania mogli zdobyć upominki – licencje na IDEA IntelliJ (JetBrains), koszulki i książki (Mobica) cieszyły każdego szczęśliwca.

Po spotkaniu odbyło sie after-party, na którym doszło do kolejnej integracji lokalnego środowiska JAVA’wców 😉

Cały zespół Bydgoszcz JUG zaprasza na meetup #11 już 19 Października.

MobicaJetBrains