Bydgoszcz JUG – meetup #11

Jedenaste spotkanie bydgoskiego Java User Group miało miejsce 19 Października  2017 o godzinie 18:00 i zjawiło się na nim około 85 miłośniczek i miłośników JAVA’y!

Dziękujemy wszystkim za przybycie!

W trakcie jedenastego spotkania Bydgoszcz JUG odbyły się (jak zawsze) 2 prelekcje:

 Michal Szymkiewicz – WF Swarm – Java EE w świecie mikroserwisów

WildFly Swarm pozwala w łatwy sposób tworzyć mikroserwisy w oparciu o dobrze znane API Java EE. Pozwala użytkownikowi wybrać te elementy Java EE, które są mu potrzebne i spakować odpowiadające im moduły WildFly’a razem z własnym kodem do “fat jara”. Co więcej, wspiera integrację z wieloma narzędziami, takimi jak Consul, Zipkin, czy elementy Netflix OSS.

Podczas prezentacji zobaczyliśmy jak łatwo stworzyć aplikację korzystając ze Swarma, jak ją zintegrowaćnarzędziami przydatnymi w świecie mikroserwisów i jak wdrożyć ją na platformę OpenShift.

  Maciej Szulik – Efektywne uruchamianie aplikacji na platformie OpenShift/Kubernetes

Google, Red Hat, Intel, Huawei, Mirantis oraz wiele, wiele innych firm inwestuje ogromne zasoby ludzi i czasu w projekt Kubernetes. Maciej opowiedział nam na temat obecnie najlepszego systemu zarządzania kontenerami oraz  jak łatwo uruchomić aplikacji z wykorzystaniem kontenerów

W ramach tej prezentacji/warsztatu Maciej pokazał, krok po kroku jak łatwo można skonfigurować środowisko, a następnie zbudować i uruchomić aplikację bazującą na architekturze miscroservice-ów. W tym calu wykorzystano OpenShift-a, który jest dystrybucją Kubernetes utworzoną przez firmę Red Hat z kilkoma dodatkami, które zostały opisane na początku prezentacji.

Uczestnicy spotkania mogli zdobyć upominki – licencje na IDEA IntelliJ (JetBrains), koszulki (RedHat) i książki (Nokia) cieszyły każdego szczęśliwca.

Po spotkaniu odbyło sie after-party, na którym doszło do kolejnej integracji lokalnego środowiska JAVA’wców 😉

Cały zespół Bydgoszcz JUG zaprasza na meetup #12 już 23 Listopada.

   RedHatJetBrainsnokia