Bydgoszcz JUG – meetup #2

Drugie spotkanie bydgoskiego Java User Group miało miejsce 17 Listopada 2016 o godzinie 18:00 i zjawiło się na nim około 100 miłośniczek i miłośników JAVA’y!

Dziękujemy wszystkim za przybycie!

Na drugim spotkaniu Bydgoszcz JUG odbyły się 2 prelekcje:

Łukasz Wachowicz – Microservices: challenges for the enterprise

Łukasz przedstawił istotne pytanie związane z mikroserwisami: jakimi kryteriami posługiwać się, żeby ocenić czy projekt albo organizacja są gotowe na ich wykorzystanie. Żeby podjąć decyzję o wykorzystaniu mikroserwisów, trzeba dobrze zrozumieć wyzwania i zagrożenia, z którymi trzeba sobie poradzić w czasie implementacji. Ta decyzja może zaważyć o sukcesie całego projektu i nie można jej lekceważyć.

Krzysztof Muchewicz – Reactive Microservices in practice

W trakcie prezentacji Krzysiek opisał i pokazał w praktyce z jakimi wyzwaniami mierzy się tworząc usługi dla biznesu w mikroserwisowym środowisku Allegro. Są to wyzwania zarówno techniczne jak i organizacyjne. Opowiedział też o tym w jaki sposób można sobie radzić z tymi problemami korzystając z takich technologii jak Scala/Akka-Streams/Kafka.

Uczestnicy spotkania mogli zdobyć wejściówki i upominki – licencje na IDEA IntelliJ (JetBrains), wejściówki na warsztaty z MongoDB (Nokia) czy koszulki z logo bydgoskiego JUG’a (RedHat) wywoływały uśmiech na twarzy każdego zwycięzcy. Dodatkowo dzięki uprzejmości organizatorów przekazaliśmy wejściówki na konferencje DevOpsDay i Scala Wave.

Po spotkaniu odbyło sie after-party, na którym doszło do integracji JAVA’wców 😉

Zapraszamy na meetup#3 już 15 Grudnia, a poniżej garść fotek z ostatniego spotkania.

RedHatJetBrains