Bydgoszcz JUG – meetup #1

meetup1_00

Inauguracyjne spotkanie bydgoskiego Java User Group miało miejsce 20 października 2016 o godzinie 18:00 i zjawiło się na nim około 120 miłośniczek i miłośników JAVA’y!

Dziękujemy wszystkim za przybycie!

Na pierwszym spotkaniu Bydgoszcz JUG odbyły się 2 prelekcje:

Jacek Laskowski Jacek Laskowski – Wszystko co chciał(a)byś wiedzieć o Apache Spark 2.0

Jacek przedstawił architekture Apache Spark oraz pokazał jak korzystać z Apache Spark w praktyce.

Wojciech Oczkowski Wojciech Oczkowski – Quo vadis JEE 8

Ukończenie opracowania ósmej wersji spefikacji Java Enterprise Edition zaplanowane jest na 2017 rok. W swojej prezentacji Wojtek pragnie przybliżyć najciekawsze nowości, które znajdziemy w najnowszej wersji JEE, o ile oczywiście narastające kontrowersje dotyczące niedostatecznego zaangażowania Oracle’a w prace nad specyfikacją nie wywrócą świata korporacyjnej Javy do góry nogami.

Zarówno przed spotkaniem jak i w trakcie mozna było podreperowac siły kawą, ciastkami i kanapkami które zapewnił nam sponsor – firma Mobica z Bydgoszczy.

Uczestnicy spotkania mogli zdobyć upominki – licencje na IDEA IntelliJ (JetBrains), książki o Apache Spark (Atos) czy koszulki z logo bydgoskiego JUG’a (RedHat) wywoływały uśmiech na twarzy każdego obdarowanego.

Po spotkaniu odbyło sie after-party, na którym doszło do integracji bydgoskiego (a nawet i toruńskiego) środowiska JAVA’wców 😉

Zapraszamy na meetup#2 już 17 Listopada, a poniżej garść fotek z ostatniego spotkania.

MobicaRedHatJetBrainsAtos