Bydgoszcz JUG – meetup #19

Dziewiętnaste spotkanie bydgoskiego Java User Group miało miejsce 14 Czerwca 2018 o godzinie 18:00 i zjawiło się na nim około 70 miłośniczek i miłośników JAVA’y!

Dziękujemy wszystkim za przybycie!

W trakcie dziewiętnastego spotkania Bydgoszcz JUG tradycyjnie odbyły się dwie prelekcje:

  Sławek Piotrowski – “Zwinna Architektura Systemów”     

“Choć Agile stał się wiodącym sposobem prowadzenia projektów, to jednak jego skuteczne wdrożenie to nie tylko odpowiednia organizacja pracy, narzędzia i procesy. To także przemyślana architektura tworzonych systemów, pozwalająca na ich dynamiczny rozwój pomimo ciągłego dodawania nowych funkcjonalności. W tej prezentacji opowiem, czym jest architektura oraz jak wygląda dobra architektura. Omówimy także kilka prawdziwych systemów zastanawiając się, co zrobiono w nich źle, a co dobrze.”

  Maciej Laskowski – “Jak nieblokujący model wątkowy wpływa na wydajność aplikacji?”

“Wydajność, bezpieczeństwo, odporność na błędy – zgodnie z takimi standardami projektujemy architektury aplikacji.
Na tej sesji pokażę jak bardzo na wydajność aplikacji może wpłynąć zmiana nie na poziomie architektury, ale na poziomie modelu wątków.
Zahaczymy o reaktywność, która “jest na topie” na przykładzie RxJava i Vert.x. Opowiem i pokażę na przykładach w jaki sposób zachowuje się reaktywny system, oparty na nieblokującym modelu wątkowym”

Uczestnicy spotkania mogli zdobyć upominki – licencje na IDEA IntelliJ (JetBrains), i książki (Nokia) cieszyły każdego szczęśliwca.

Po spotkaniu odbyło sie after-party, na którym doszło do kolejnej integracji lokalnego środowiska JAVA’wców 😉

Cały zespół Bydgoszcz JUG zaprasza na meetup #20 już po wakacjach, 27 Września.

Mobicanokia  JetBrains