Bydgoszcz JUG – meetup #5

Piąte spotkanie bydgoskiego Java User Group miało miejsce 16 Lutego 2017 o godzinie 18:00 i zjawiło się na nim około 45 miłośniczek i miłośników JAVA’y!

Dziękujemy wszystkim za przybycie!

W trakcie piątego spotkania Bydgoszcz JUG odbyły się tradycyjnie 2 prelekcje:

Jarosław Górski – JUnit 5

Jarek opowiedział o swoich doświadczeniach z nową, przeprojektowaną wersją biblioteki JUnit, przydatnych nowościach i istotnych zmianach. Na paru przykładach pokazał jak rozpocząć przygodę z JUnit 5 w różnych środowiskach. Przykłady można pobrać z GitHub’a: https://github.com/jarekgorski/JUnit5_samples

Michał Wojtyna – Modelowanie agregatów w metodologii DDD

Michal opowiedzial o metodologi Domain Driven Design zyskującej ostatnio coraz większe zainteresowanie na całych świecie. U podstaw DDD leży przede wszystkim gruntowne zrozumienie problemu biznesowego, który rozwiązujemy, oraz wprowadzenie jednoznacznego systemu komunikacji między programistami, biznesem i klientami. DDD samo z siebie nie narzuca konkretnych ram technologicznych. Mimo to, naturalnie wykrystalizowały się pewne “Best practices” dotyczące szczegółów implementacyjnych. W swojej prezentacji Michal przedstawił owe “Best practices” dotyczące modelowania podstawowego budulca w DDD – agregatu.

W trakcie spotkania uczestnicy mogli posilić się zdrową przekąską, dzięki cateringowi jaki zapewniła firma Nokia. Uczestnicy spotkania mogli zdobyć upominki – licencje na IDEA IntelliJ (JetBrains) oraz książki (Nokia) cieszyły każdego wybrańca fortuny.

Po spotkaniu odbyło sie after-party, na którym doszło do zacieśniania wiezów  wśród lokalnych JAVA’wców 😉

Cały zespół Bydgoszcz JUG zaprasza na meetup #6  już 16 Marca.

JetBrains