Bydgoszcz JUG – meetup #13

Trzynaste spotkanie bydgoskiego Java User Group miało miejsce 14 Grudnia 2017 o godzinie 18:00 i zjawiło się na nim około 70 miłośniczek i miłośników JAVA’y!

Dziękujemy wszystkim za przybycie!

W trakcie trzynastego spotkania Bydgoszcz JUG tradycyjnie odbyły się dwie prelekcje:

  Jakub Marchwicki – “Java 9 and REPL. Zapomnij o debuggerze – radość i produktywnośc programisty”     

Przez lata, chcąc spróbować czegoś nowego w Java’ie tworzyliśmy nowy projekt, klasę `Sandbox`, metodę `public static void main` i  alternatywnie jakiś teścik JUnit. Szczęśliwie czasy się zmieniły. Wraz z Javą 9 przyszedł JShell – REPL. Nowy sposób na wypróbowanie nowych idiomów, nowego API, bibliotek. W swej  prezentacji Jakub przedstawił podstawowe przykłady działania REPLa oraz jak możemy używać JShella aby wypróbować nowe API lub nowe elementy języka (jak np. HttpClient lub dodatki w obsłudze strumieni). 

  Bartosz Dobrzelecki – “API Exposure”

Jeśli myślisz o wystawieniu API to musisz również je jakoś opisać, aby klienci wiedzieli jak je użyć. Wydaje się, że najlepiej to zrobić przy użyciu Open API Specification (OAS). Gdy masz już serwisREST-owy napisany w Java i chciałabyś wygenerować dokument OAS z pomocą przyjdą adnotacje Swagger. O tym wszystkim opowiedział nam Bartek

Sponsor naszego grudniowego spotkania – firma NOKIA – zapewniła książki oraz zestawy upominków które były nagrodami dla najbardziej aktywnych uczestników spotkania.

Uczestnicy spotkania mogli zdobyć upominki – licencje na IDEA IntelliJ (JetBrains), i książki (Nokia) cieszyły każdego szczęśliwca.

Po spotkaniu odbyło sie after-party, na którym doszło do kolejnej integracji lokalnego środowiska JAVA’wców 😉

Cały zespół Bydgoszcz JUG zaprasza na meetup #14 już 18 Stycznia.

nokia  Mobica JetBrains